home
call
beauty
درآمد دولت
درآمد دولت

به گزارش خبر گزاری اقتصادی ایران( econews.ir) به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان،مهندس سید محسن عابدی جانشین مدیر پروژه قطعه چهارم آزاد راه تهران شمال با اعلام این مطلب گفت : با توجه به توافق وزارت راه و ترابری و شرکت آزاد راه تهران – شمال، به منظور بهره برداری هر چه سریعتر از این بخش از آزاد راه تهران شمال پیش بینی شده است که حد فاصل7 کیلومتری بعد از مرزن آباد در منطقه پل زغال ،جاده به دو مسیر ورودی و خروجی تقسیم شود. مسیر رفت خودرو ها از طریق زیرگذر طراحی شده از جاده در سه راهی اتصال آزاد راه به جاده کندوان و مسیر برگشت از چالوس، با ایجاد چهار رمپ رفت و برگشت از بزرگراه کمربندی چالوس از طریق قطعه چهارم آزاد راه انجام شود.به گزارش خبر گزاری اقتصادی ایران( econews.ir) به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان،مهندس سید محسن عابدی جانشین مدیر پروژه قطعه چهارم آزاد راه تهران شمال با اعلام این مطلب گفت : با توجه به توافق وزارت راه و ترابری و شرکت آزاد راه تهران – شمال، به منظور بهره برداری هر چه سریعتر از این بخش از آزاد راه تهران شمال پیش بینی شده است که حد فاصل7 کیلومتری بعد از مرزن آباد در منطقه پل زغال ،جاده به دو مسیر ورودی و خروجی تقسیم شود. مسیر رفت خودرو ها از طریق زیرگذر طراحی شده از جاده در سه راهی اتصال آزاد راه به جاده کندوان و مسیر برگشت از چالوس، با ایجاد چهار رمپ رفت و برگشت از بزرگراه کمربندی چالوس از طریق قطعه چهارم آزاد راه انجام شود.
مهندس عابدین افزود :طول مسیر منطقه چهار آزاد راه 21 کیلومتراست و تعداد تونل های اصلی این منطقه شامل 4 رشته با عرض حداقل6/ 11و ارتفاع 8/7 متر است که کار حفاری آنها با توجه به ساختار سنگی از طریق انفجار صورت می گیرد .
وی مشکل عمده پروژه منطقه چهار را آزاد سازی و تملک زمین های آزاد راه نام برد و افزود: کار آزاد سازی و تملک و توافق با مالکان محلی بر عهده وزارت راه و ترابری است ولی همکاران ما در این زمینه به ویژه بخش فنی باآن وزارت همکاری دارند. البته علاوه بر آزاد سازی و تملک زمین های آزاد راه در طول مسیر برای دسترسی محلی ساکنان بومی نیز تمهیداتی پیش بینی می شود. از جمله در منطقه «سینواطلاجو » ،مسیر دسترسی محلی با یک جاده واریانت یافته از مسیر قبلی برای رفاه حال ساکنان همجوار آزاد راه پیش بینی شده و در حال احداث است . 
جانشین مدیر پروژه منطقه 4با اشاره به تعداد زیاد آبراه های فرعی احداث شده برای انتقال سیلاب های فصلی ،یکی دیگر از مشکلات مهم احداث آزاد راه در این منطقه را باران های سیل آسای محلی و بحث تحکیم دیوار های همجوار آزاد راه دانست وگفت: تحکیم و حفاری دیوار های خاکی کار مضاعفی را می طلبد .
مهندس عابدین افزود: پل های اصلی منطقه 4 دو پل طویل و عریض است که یکی ازآنها بر روی رود چالوس با 48 شمع به ارتفاع 15 متر با سه دهانه 20 متری احداث شده و بزودی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: در حال حاضر بیش از 550 نفر در این بخش ازآزاد راه مشغول  کار هستند ولی به جهت بار ترافیکی جاده کندوان عملیات پشتیبانی در روز های تعطیلی عملا به حال تعلیق در می آید .
جانشین مدیر پروژه قطعه چهارم آزاد راه تهران شمال افزود : همکاری قابل توجهی بین شرکت آزاد راه تهران – شمال با وزارت راه و ترابری وجود دارد و در حال حاضر دو شرکت «ملی ساختمان» و« دی » از زیر مجموع های بنیاد مستضعفان نیزبه صورت شبانه روزی با ما همکاری دارند و بخش عمده ای از آسفالت های مرحله اول و دوم جاده در بخش های مختلف ریخته شده است. و در صورت تامین مالی وعدم بروز مشکلات غیر مترقبه پیش بینی می شود عید امسال قطعه چهارم آزاد راه تهران – شمال را به صورت کاملا استاندارد و ایمن آماده سازی و ارائه کنیم.

عابدین همچنین از همکاری مردم و مسافران که در این مدت مشکلات پشتیبانی و عملیات راه سازی را تحمل و با عوامل اجرایی همکاری کرده اندقدر دانی کرد.

منبع : ویکیپدیا
pay